T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Konya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kardiyoloji Hekimleriyle Değerlendirme Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 28/09/2018

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, İlimizde görev yapan Kardiyoloji uzmanları ile bir araya geldi. Toplantıya, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. Kadir Durgut, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Tarık Acar, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Ahmet Ergin de katıldı

İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Mehmet Koç, ‘İnsan sağlığı her şeyin önünde gelir ve bizler sağlığımız için elimizden gelenin fazlasını yapmakla yükümlüyüz, hastanelerimizde yaşanan yoğunluğu iyi yönetmek ve gereken müdahaleleri zamanında ve en uygun şartlarda yapmak zorundayız dedi. Kardiyoloji ekip ve cihaz yönünden kamu hastanelerimizde kardiyolojik girişimlerin tamamına yakının yapılabilir olmasından mutlu olduğunu ifade etti.

Kardiyoloji hekimlerinin özellikle acil müdahaleler olmak üzere çok yoğun çalıştıklarının farkında olduklarını ve yaşanan sorunların tartışılarak çözüm önerilerinin değerlendirilmesinde bu toplantının önemli katkı sağlayacağını ifade etti. Özellikle ilçelerden hasta sevk oranlarının düşürülebilmesi için gereken koordinasyonların yapılması gerektiğini söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Prof. Dr. Kadir Durgut, Konya’nın en büyük hastanesi Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde alt yapı ve kalp damar cerrahisinin durumunu özetledi. Tüm girişimlerin burada yapıldığını, yapılmayan bir girişim ve ameliyat olmadığını vurguladı. Kalp Damar cerrahisiyle ilgili bütün girişimleri yapabilecek deneyimli ekiplerinin 24 saat hazır olduğunu da ifade etti.

Sunumun ardından, interaktif soru - cevap şeklinde devam eden toplantı dilek ve önerilerle sona erdi.

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG