T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Konya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hayırsever İşadamı Altay’dan Doğanhisar’a Sağlık Yatırımı

Güncelleme Tarihi: 16/03/2018

Sağlık alanında her geçen gün gelişen ve ilerleyen Konya’ya yeni yatırımlar kazandırılmaya devam ediliyor. Son olarak, hayırsever iş adamı Tanju Altay tarafından Doğanhisar’a yaptırılacak olan Ek hizmet binası için protokol imzalandı. İmzalanan protokol gereğince Doğanhisar Devlet Hastanesi’nin bulunduğu arsa üzerinde yapılacak olan hastane ek hizmet binası içerisinde 112 Acil servis hizmetleri istasyonu da yer alacak.
Konya’da hayırseverlerin eğitim ve sağlık alanındaki desteklerinin küçümsenemeyecek boyutlarda olduğunu belirten Konya Valisi Yakup Canbolat, devlet-vatandaş işbirliğinin önemine vurgu yaptı. Doğanhisar İlçesine yaptırılacak olan hastane ek hizmet binasının ciddi bir rahatlık sağlayacağını söyleyen Vali Canbolat, “Sağlık alanında yapmış olduğu bu güzel hayır hizmeti için hayırseverimize teşekkür ediyorum. İlimize hayırlı olsun” dedi.
Konya da ki sağlık yatırımlarının tamamlanması noktasında hayırsever iş adamlarının her anlamda kendilerine büyük destek verdiklerinin altını çizen Prof. Dr. Koç da, “Şehrimiz, hayırsever desteği ile de öne çıkmış olan müstesna bir şehir. Konya eğer bugün sağlık alanında adından ciddi düzeyde söz ettiren bir şehir konumuna gelmişse bunda en büyük paylardan biri de hayırseverlerimize aittir. Biz yapılan bu yardımlardan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah yardımlarınızı kabul etsin, kazançlarınızı bereketli kılsın” dedi.
Konya’nın sağlık alanında her geçen gün daha üst seviyelerde hizmet sunduğunu görmekten mutluluk duyduklarını vurgulayan İşadamı Altay’da “Şehrimize ve doğduğum ilçeme sağlık alanında katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah projemize en kısa sürede başlayarak tamamlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu. 
Konya Valiliği’nde düzenlenen protokol törenine Konya Valisi Yakup Canbolat, Doğanhisar Kaymakamı Abdulkerem Abbasoğlu,İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Hayırsever işadamı Tanju Altay, AK Parti Doğanhisar İlçe Başkanı Ali Öztoklu ve Hastane Başhekimi Uz. Dr. Necmi Kılınç katıldı.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg