T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Konya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ameliyathane Çalışanlarına Sosyal Alan

Güncelleme Tarihi: 25/04/2018

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathane servisinde görev yapan hekim ve sağlık çalışanları artık çok daha modern şartlarda çalışma imkânına sahipler. Ameliyathanede yeni oluşturulan ve son derece nezih bir şekilde dizayn edilen ‘Ameliyathane Sosyal Alanı’ düzenlenen törenle hizmete girdi. Sosyal alanda ameliyathanede görev yapan hekim ve sağlık çalışanlarına ait özel dolaplar ile birlikte yemekhane ve dinlenme alanları da oluşturuldu.

Yaklaşık 350 hekim ve sağlık personelinin görev yaptığı ameliyathanenin sosyal alan açılış programına İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Kamu Hastaneleri Başkanı Prof. Dr. Kadir Durgut, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Tarık Acar, Hastane Başhekimi Doç. Dr. M. Ali Eryılmaz, Ameliyathane Sorumlu Hekimi Prof. Dr. Adil Kartal, hastane idarecileri ve ameliyathane çalışanları katıldılar.

Organizasyonun açılış konuşmasını yapan Ameliyathane Sorumlusu Mustafa Eşiyok, ameliyathane çalışanlarının yıllardır çözülemeyen sorunlarının son dönemlerde hızla çözüldüğünü ve çalışan mağduriyetinin hızla giderildiğinin altını çizdi. Çalışana değer katan çok sayıda projenin tamamlandığını görmekten mutluluk duyduklarını belirten Eşiyok, ‘Ameliyathanede olmaz, ameliyathanede yapılamaz’ denilen projelerin tamamlanması noktasında bizlere her türlü desteği veren İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç’a ve hastane idarecilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç da, sağlıkta dönüşümün iyi noktalara geldiği bir dönemde, hasta memnuniyeti ile birlikte çalışan memnuniyetine de önem verdiklerini ifade ederek çalışan memnuniyetinin ön planda tutulması adına bu tür projeleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin A grubu ameliyat sayılarında Türkiye’de ilk 20’de olduğunu ve hastanede günde ortalama 130 ameliyat yapıldığını hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Burada yapılanlar zaten sizlerin hakkıydı. Bizler olması gerekenleri yaptık, ekstra bir hizmet yapmadık. Sizlerin çalışkanlığı ve performansına bizler de elimizden gelen katkıları yapmaya çalıştık” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Koç, “Projenin son hale gelmesinde Ameliyathane Sorumlusu Prof. Dr. Adil Kartal hocamızın da önemli katkıları olmuştur. Adil Hocamızın bizlerle birlikte çalışması, bizler için büyük bir nimettir, O’nun tecrübelerinden her zaman faydalanıyoruz” diyerek Prof. Dr. Kartal’a da teşekkür etti.

Konuşmaların ardından ameliyathane çalışanları adına Ameliyathane Sorumlusu Mustafa Eşiyok, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç’a çiçek takdim ederken, Hastane Başhekimi Doç. Dr. M. Ali Eryılmaz da Prof. Dr. Koç’a teşekkür plaketi verdi.

  • 10.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 11.jpg