T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Konya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Doktorlarımız Şırnak ve Hakkari Görevlerini Başarı İle Tamamladılar

Güncelleme Tarihi: 26/04/2018

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nün terör olayları nedeni ile Şırnak ve Hakkari de bulunan hastanelerin desteklenmesi amacı ile görevlendirdiği uzman doktorlar geçici görevlerini başarı ile tamamlayarak Konya’ya döndüler. Operasyon yapılan bölgelerde zorlu bir görevi yerine getiren doktorlarla İl Sağlık Müdürlüğü yemekhanesinde bir araya gelen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hizmet başkanları vatan aşkı ve büyük bir azim ile görev yapan hekimlere teşekkür ettiler.

İnsanların hayatında bazı dönemlerin olduğunu ve bu dönemlerin hiçbir zaman unutulmadığını söyleyen Prof. Dr. Koç, “İşte sizlerin de böylesine anlamlı bir dönemde vatan, millet ve kendiniz adına yapmış olduğunuz bu kutsal görev hiçbir zaman unutulmayacaklar arasında kalacaktır. Konya olarak bizleri orada gururla temsil ettiniz. Yapmış olduğunuz bu fedakârlıkla hem dünya hem de ahiret hayatınız için yeni bir sayfa açmış oldunuz. Vatan savunmasının hizmetsiz olamayacağını bir kez daha gösterdiniz” diyerek yaklaşık bir aydır bu bölgelerde sağlık hizmeti sunan hekimlere teşekkür etti.

Terör olayları ve operasyonlar nedeni ile çatışma bölgelerinde bulunan askerlerimize ve orada bulunan vatandaşlarımıza hizmet etmenin büyük bir gurur olduğunu ifade eden hekimlerde bölgede yaşadıkları bazı anılarını katılımcılar ile paylaştılar. Askerler ve vatandaşlar ile büyük bir birliktelik içerisinde görev yaptıklarını belirten Uz. Dr. Aydın Beyatlı, “Oralarda görev yapmak çok farklı bir duyguydu. Bu vatana bu orduya bu millete hizmet ediyor olmak bizler için büyük bir şeref. Bizlerin kalabalık bir şekilde hastanelerde görev yaptığımızı görmeleri askerlerimizin özgüvenleri ve motivasyonları açısından da son derece olumlu oldu” dedi.

Şırnak ve Hakkari de görev yapan doktorlarımız şu isimlerden oluştu ; Uz. Dr. Aydın Mermer, Uz. Dr. Aydın Beyatlı, Uz. Dr. Alper Adnan Dağıstan, Uz. Dr. Oğuzhan Eylen, Uz. Dr. Mustafa Atlı, Uz. Dr. İsmail Levendoğlu, Uz. Dr. Mustafa Çalık, Uz. Dr. Serkan Yavuz, Uz. Dr. İdris Öncel, Uz. Dr. Kazım Yıldırım, Uz. Dr. Hacı Fatih Çağlak, Uz. Dr. Musa Ağrış, Uz. Dr. M. Zeki Gültekin

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg