T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Konya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hayırseverden Ereğli’ye 112 Acil Sağlık İstasyonu

Güncelleme Tarihi: 27/04/2018

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hayırsever iş kadını Halime Demirel Akbel arasında Ereğli’ye 112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonu yapılması için protokol imzalandı. İmzalanan protokol Konya Valisi Yakup Canbolat tarafından onaylandı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Prof. Dr. Koç, “Ereğli ilçemizde mevcut olan 112 istasyonlarımıza ilave olarak yapacağımız yeni istasyonun yapımını üstlenen Halime Demirel Akbel hanımefendiye ve ailesine huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Yapılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu o bölgede ihtiyaç duyduğumuz bir istasyon. Ereğli de yeni bir istasyonumuzun da hizmete girmesi ile birlikte acil vakalara ulaşma süremiz daha da hızlanacaktır” dedi.

112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonlarının 7/24 hizmet verdiğini de hatırlatan Prof. Dr. Koç, “İlçemizde hizmet sunan 112 acil sağlık istasyonlarımızı ve diğer 1. Basamak sağlık hizmeti veren binalarımızın fiziki şartlarını devlet ve hayırsever desteği ile hızla iyileştirme hedefindeyiz. Yapılan yardımlar sayesinde hedef ve projelerimizi daha hızlı hayata geçirme şansı buluyoruz” diyerek hayırsever vatandaşları bu tür güzel hizmetler yapmaya davet etti.
Hayırsever Akbel’de Ereğli’ye sağlık alanında katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, projeye en kısa sürede başlayarak bitirmeyi planladıklarını söyledi.

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 1.jpg