T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Konya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Verem Savaş Dispanserleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Güncelleme Tarihi: 11/05/2018

Şehrimizde mevcut olan beş dispanserimizin (Mümtaz Koru VSD , Güzide Koru VSD, Ereğli VSD, Akşehir VSD ve Beyşehir VSD) sorumlu hekimlerinin ve personellerinin katıldığı toplantıda Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Pınar Çatalkaya tarafından “Verem Savaş Dispanserleri Değerlendirme Sunumu” yapıldı.
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Kerim Yeşildağ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Abdullah Özüdoğru, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Levent Kartal’ın katıldığı toplantıda Dünya’da, Türkiye’de ve ilimizde Verem hastalığının durumu, dispanserlerimizin personel, fiziki şartları ve ihtiyaçları değerlendirildi. Prof. Dr. Koç,"İlimizde giderek azalan sayıda Verem hastasının tespit edilmiş olması, Verem kontrol programının gerektiği gibi uygulandığını göstermektedir' diyerek ilgililere yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. 
Toplantının sonunda Verem Savaş Dispanserlerinin daha iyi fiziki şartlarda hizmet sunabilmesi ve Veremle savaş konusunda konulan hedeflere ulaşılabilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg
  • 6.jpeg