T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Konya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Temel Sağlık İstatistikleri Modülü ( TSİM) toplantısı Yapıldı

Güncelleme Tarihi: 14/09/2018

İl Sağlık Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri, İlaç ve Tıbbi Hizmetler Başkanlığı tarafından Temel Sağlık İstatistikleri Modülü ( TSİM) toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sağlık Hizmetleri, İlaç ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr Tarık Acar, yataklı ve ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlık kurumlarının veri girişi yapılan TSİM sistemi konusunda bilgilendirilmeleri amacıyla bu toplantının gerçekleştirildiğini ifade etti. Acar, “Yapacağımız bu toplantı ile sahada yaşanan aksaklıkların tespiti ve çözümlerini, verilerin doğru girilmesi ve TSİM siteminden elde edilen veriler ışığında sağlık hizmetlerinin değerlendirilmesini amaçlamaktayız” dedi.

Sağlıkta başarının ancak ekip çalışması ile mümkün olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç da hastane verilerinin sisteme doğru girilmesinin önemine vurgu yaptı. İstatistikî veriler ışığında yeni politikalar geliştirildiğine dikkati çeken Prof. Dr. Koç, “Acil servisteki yoğunluk, yatak doluluk oranları gibi veriler ışığında bizler çalışma metotlarımızı yeniden gözden geçiriyoruz. TSİM’e girilen yanlış veriler tüm Türkiye’den görülebiliyor. Bu nedenle bu görevi yerine getiren mesai arkadaşlarımızın son derece titiz ve dikkatli davranmaları önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Sağlık Hizmetleri, İlaç ve Tıbbi Hizmetler Başkan Yardımcısı Dr. Durmuş Ali Aslanlar tarafından ‘Temel Sağlık İstatistikleri Modülü’ nü anlatan sunum yapıldı. Sunumun ardından soru cevap kısmına geçilerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr Mehmet Koç, Sağlık Hizmetleri, İlaç ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr Tarık Acar ile Başkan Yardımcıları Dr. Durmuş Ali Aslanlar ve Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. Kadir Durgut ile Başkan Yardımcıları Dr. Bahattin Akyürek ve Uz. Dr. Semra Arıbaş, TSİM İl Koordinatörleri, Kamu Hastanelerinin TSİM sistemine veri girişi yapan personelleri ve Başhekim/Başhekim yardımcıları, Üniversite Hastaneleri, Entegre İlçe Hastaneler, Özel Hastaneler, Özel Tıp Dal Merkezleri, Özel Poliklinikler, Özel Ağız Diş Sağlığı Hizmeti veren polikliniklerin TSİM sistemine veri girişi yapan personelleri ile idarecileri katıldı.

  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg