overlay

Hayırseverden Ereğli’ye Aile Sağlığı Merkezi

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hayırsever işadamı Yüksel Kızılkan arasında Ereğli’ye Aile Sağlığı Merkezi yapılması için protokol imzalandı. Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nde imzalanan protokol Konya Valisi Yakup Canbolat tarafından onaylandı.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Prof. Dr. Koç, hayırsever Kızılkan’nın Ereğli’ye sağlık alanında önemli bir katkıda bulunduğunu vurguladı. İlçeye kazandırdığı yardımlar nedeni ile Hayırsever Kızılkan ailesine teşekkür eden Prof. Dr. Koç, Konya da ki sağlık yatırımlarının tamamlanması noktasında hayırsever iş adamlarının her anlamda kendilerine büyük destek verdiklerinin altını çizdi. Prof. Dr. Koç, Konya’nın hayırsever desteğini en fazla hisseden şehirlerden birisi olduğunu ifade etti.

Hayırsever Yüksel Kızılkan da sağlık alanında yaptıkları yardımların kendilerine ayrı bir mutluluk yaşattığını vurgulayarak, “İlçemiz sağlığına katkıda bulunmak adına elimizden gelen desteği vermeye her zaman hazırız. İlçemize sağlık alanında katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Bu tür yardımların gönülden gelerek yapıldığının da altını çizen Kızılkan, “Ereğli’mizin bu tür bir hizmet binasına ihtiyacı olduğunu öğrendiğimiz anda bu kararı verdik. İnşallah projemize en kısa sürede başlayarak tamamlamayı planlıyoruz. Yapımını üstlendiğimiz aile sağlığı merkezinin şehrimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg