overlay

Görev Şehidi ATT Mezarı Başında Anıldı

1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri haftası dolayısıyla, düzenlenen etkinlik çerçevesinde, ATT Zehra Yeşilyurt, Çumra’da mezarı başında dualarla anıldı. Konya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından düzenlenen programa, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin, Başkan Yardımcısı Dr. Alper Çelikdelen, Çumra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Faik Serdar Aydın, Çumra Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Nihat Gedik ve çalışma arkadaşları katıldı.

Genç yaşta hayatını kaybeden ATT Zehra Yeşilyurt’un mezar taşına 112 yeleği ve Türk Bayrağının asıldığı programda, Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve katılımcılar ATT Zehra Yeşilyurt’un mezarına kırmızı karanfiller bıraktı. Mezar başında okunan duanın ardından konuşan Prof. Dr. Mehmet Koç, Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerin en önemlisinin görev şehidi ATT Zehra Yeşilyurt’un kabri başında anılması olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Koç, ‘Mesai arkadaşlarımızla birlikte, genç kardeşimiz görev şehidimiz Zehra’yı kabri başında ziyarete, dua etmeye geldik. Rabbim Mekânını Cennet eylesin. Birçok canı kurtarmaya vesile olan kardeşimiz maalesef bu yolda giderken, canını kaybetmiştir. Rabbim günahlarını bağışlasın, cennetinde ağırlasın görev arkadaşlarımıza ve ailesine sabırlar versin. ’dedi.

Kurumsallık adına geçmişimizi unutmamamız gerekiyor diyen Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, ‘Bizler onları rahmetle anmalıyız ki, geleceklere örnek olsun, onlar bizden bir parçadır. Bu parçalarla iletişimimiz böyle devam edecek, onlara dualarımız daim olacak inşallah’ şeklinde konuştu. Mezar başında dualarla anılan ATT Zehra Yeşilyurt’un baba ocağını da ziyaret eden heyet, Seven ailesine bir kez daha başsağlığı diledi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, şehit ailesine duyduğu üzüntüyü dile getirdi, dualar okundu. Görev Şehidi Zehra Yeşilyurt’un babası Ahmet Seven ise ‘Allah sizlerden razı olsun, unutulmamak çok güzel bir şey, acımızın dinmesi mümkün değil, Allah’ın takdiri, sizler sağ olun’ derken, kızlarının öldüğü gün, ailesinden ardı ardına sürekli ‘hakkınızı helal edin anne, baba’ dediğini anlattı.
Ziyaret sonunda, Prof. Dr. Mehmet Koç, Türk Bayrağı, Kuran-ı Kerim ve 112 yeleğini baba Ahmet Seven ile Anne Şengül Seven’e verdi.

Hatırlanacağı gibi 2014 yılı Ağustos ayında hayata gözlerini yuman ATT Zehra Yeşilyurt, Konya’nın Çumra ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ki yaralıların hayatını kurtarmaya giderken, Hasan A. idaresindeki ambulans, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak devrilmiş, kazada sürücü ile Zehra Yeşilyurt ve Aysel Büyükeken yaralanmıştı. Kazada ağır yaralanan Zehra Yeşilyurt, 3 gün sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Genç ATT evli ve bir kız çocuğu annesiydi.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg