overlay

Hemşireler Günü Kutlandı

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından ’Hemşireler Günü’ münasebetiyle bir kutlama programı düzenlendi. Hastanenin konferans salonunda gerçekleştirilen programa İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Birol Özkalp, İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Ali Eryılmaz, hastane yöneticileri, hemşire, ebe ve doktorlarla birlikte çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan ve sağlık çalışanlarının, insanların en çok ihtiyaçları olduğu anda, çocukların eşlerinin dahi yerine getirmekte zorlandıkları hizmetleri yerine getirdiklerini söyleyen İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, “Zaman zaman yoruluyoruz, çok yoğun çalışıyoruz. Ama her zaman daha iyiyi daha güzeli yakalamak adına, ekip ruhuyla bu dönemleri atlatmayı başarıyoruz. Tarihte iki tane referans hemşiremiz var. Bu iki hemşire bizim mesleğimizin temelini oluşturuyorlar. Birincisi sahabe Rufeyde bint Sa’d, ikincisi Safiye Hüseyin. Bizler böyle bir nesilden böyle bir gelenekten gelen mesleği icra ediyoruz. Ecdadımız geçmişte çok büyük fedakârlıklarda bulunmuş. Bu duyarlılıkla bu duyguyla yaptığımız zaman bu işten şeref duyarız. Sağlık camiası olarak üzerimize düşen görevi mümkün olduğunca daha çok gayret ederek hizmetleri aksatmadan ve israfa yol açmadan yerine getirmeliyiz” diyerek tüm sağlık personelinin Hemşirelik Haftasını kutladı.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin şehrin sağlığında önemli bir yere sahip olduğunu belirten Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Ali Eryılmaz ise, “Bin 460 yatak, 168 yoğun bakım yatağıyla Konya’mızın sağlık hizmeti ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamaktayız. Hastanemizde 759 hemşiremiz var. Personel Dağılım Cetveli doluluk oranına göre yüzde altmış ikilerdeyiz. İl Sağlık Müdürümüz bizlere büyük destek veriyor ama bu konuda biraz daha desteğe ihtiyacımız olduğunu da bu program vesilesiyle belirtmek istedim. Hemşirelik, sağlık camiamızın olmazsa olmaz meslek gurubudur. Gülümsemeleriyle tedavide kat kat güzelliklere ve artıya yol açan, , camiamızın melekleri hemşirelerimizin Hemşirelik Haftasını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ümmügülsüm Kömürcüoğlu da, “ Hemşire arkadaşlarımızın mesleklerini profesyonel şekilde icra etmeleri için sertifikalı arkadaşlarımızı alanlarında çalıştırarak, hastalarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunarken, maddi ve manevi mesleki doyuma ulaşmalarını amaçlıyoruz. Şu ana kadar açtığımız sertifikalı 5 yoğun bakım kursunda, 112 meslektaşımız sertifikalandırıldı. Bin 600 stajyerimize mesleki eğitim verirken, geleceğe kaliteli sağlık personeli yetiştirmenin gurunu yaşıyoruz. Bütün bunları birimlerinde kaliteli hizmet sunmaya çalışırken ailesinden, sağlık ve sosyal hayatından fedakârlıkta bulunan siz değerli meslektaşlarımla birlikte başardık, tüm meslektaşlarımın Hemşirelik haftasını kutluyorum” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra İl Sağlık Müdürlüğümüzün hemşirelik haftası nedeniyle hazırlattığı video gösterildi. Programa katılan sağlık çalışanları için hediye çekilişinin ardından, bir hemşire kızı Beyza Taşkın’ın keman dinletisi sahne aldı. İşaret dili eğitimi alan hemşirelerimizin hazırladığı video ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğümüzün hazırladığı hemşirelik haftası kutlama videosunun da izlendiği program, Karatay Üniversitesi öğrencilerin gerçekleştirdiği mini konser ile son buldu.

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg