overlay

Ilgın Devlet Hastanesi’nde Başarılı Ameliyat

Ilgın Devlet Hastanesi tarihinde bir ilke imza atıldı. Mesane Tümörü teşhisi konulan hasta Üroloji Uzmanı Op. Dr. Osman Tufan tarafından kapalı endoskopi yöntemi ile ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu. Yapılan başarılı ameliyat Ilgın Devlet Hastanesi’nde ilk defa gerçekleştirilen Mesane Tümörü operasyonu olması nedeniyle tarihe geçti.

İdrar yaparken zorlanma ve idrarından kan gelmesi şikâyetleri üzerine Ilgın Devlet Hastanesi’ne başvuran hastaya yapılan tetkikler neticesinde ‘Mesane Tümörü’ teşhisi konulduğunu söyleyen Op. Dr. Tufan, “Hastamıza vakit kaybetmeden kapalı yöntem ile endoskopik (TUR) ameliyat gerçekleştirdik. Bu tür operasyonların gecikmesi durumunda tümör yayılım gösterebilir ve hastayı kan kaybının da artması ile birlikte kaybedebilirdik” şeklinde konuştu. Yapılan ameliyatın ardından hastanın sağlığına kavuştuğunu ve şikâyetlerinin ortadan kalktığını da vurgulayan Op. Dr. Tufan, “Hastamız bundan sonraki yaşamını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilecektir. Ilgın gibi büyük bir ilçede böylesine bir ameliyatın ilk olarak bizlere nasip olması da bizim açımızdan son derece sevindirici bir durumdur” dedi.

Ilgın Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Levent Yılmaz’da Ilgın Devlet Hastanesi’nin konum ve nüfusu göz önüne alındığında bu tür ameliyatların şehir merkezinde bulunan hastanelere gitmeye gerek kalmaksızın yapılabilmesinin vatandaşlar açısından büyük avantaj olduğunu söyledi. Sağlık Bakanlığı’nın ve Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nün hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak Ilgın Devlet Hastanesi’ne önemli yatırımlar yaptığını da dile getiren Başhekim Yılmaz, hastanelerinde sunulan sağlık hizmet çeşitliliğinin artmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg