overlay

Prof. Dr. Ünüvar’dan İl Sağlık Müdürümüze Ziyaret

Prof. Dr. Ünüvar’dan İl Sağlık Müdürümüze Ziyaret

23,24,25 ve 26. Dönem Adana Milletvekilliği yapan 2002- 2007 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüten halen Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Necdet Ünüvar, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin sağlık alanında yaptığı reformlar sonucunda tüm dünya ülkelerine örnek olabilecek bir model haline geldiğini ifade eden Prof. Dr. Ünüvar, Konya’nın da sağlıkta önemli bir aşama kaydettiğinin altını çizerek sağlık yöneticilerimize teşekkür etti.

Prof. Dr. Necdet Ünüvar, İl Sağlık Müdürümüze yaptığı ziyarette kendi yazmış olduğu ‘Gazi Meclis’te O Gece’ isimli kitabını da imzalayarak hediye etti. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaşananların anlatıldığı kitapta, Milletvekillerinin darbe girişimini nasıl, nerede, ne zaman öğrendiği ve Meclise hangi şartlarda geldiği yer alıyor. O gün Mecliste bulunan milletvekillerinin sosyal medya paylaşımlarına da yer verilen kitap, 15 Temmuz akşam saatlerinden 16 Temmuz sabahına kadar geçen süreyi içeren bir akış şeması içeriyor.

Kitapta, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ön sözü de bulunuyor. Cumhurbaşkanımız ön sözünde, "Millete hizmetin, her türlü tehlikeyi göze almak anlamına geldiğinin idrakiyle, 'ölümü kendi içimizde öldürerek' bu yola çıktık. Karşılaştığımız tüm engellemelere, yaşadığımız tüm haksızlıklara rağmen, şiddeti dışladık, siyaseti yegâne mücadele yöntemi olarak savunduk" ifadeleri ile 15 Temmuz’u anlatıyor.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Prof. Dr. Ünüvar’a teşekkür eden İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Koç’da, “Milletimizi ve demokrasimizi yok etmek isteyen vatan hainlerinin o gece yaptıklarını unutmamız mümkün değildir. Böylesine anlamlı bir eseri bizimle paylaştığınız ve tarihe not olarak düştüğünüz için çok teşekkür ederim. Milletimizde 15 Temmuz ruhu olduğu müddetçe hiçbir güç bizleri yolumuzdan geri döndüremeyecektir” diyerek “15 Temmuz gecesi gösterdikleri kahramanlıklarla adlarını tarihe yazdıran şehitlerimizi rahmetle, şanlı gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg