overlay

3 No'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Yenilendi

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin, Başkan Yardımcısı Dr. Alper Çelikdelen ve İl Ambulans Hizmetleri Başhekimi Dr. Erkan Aşık ile Başhekim Yardımcısı Dr. Nuri Güngör Selçuklu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Selçuklu 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaret etti.

İnşaatı tamamlanarak hizmete açılan istasyon ile birlikte 18 acil sağlık hizmeti istasyonunun yeni yerlerinde hizmete başladığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren fiziki şartlarının yetersiz olması nedeni ile oldukça zor şartlar altında görev yapan sağlık çalışanlarımıza daha modern binalarda hizmet sunacaklarının sözünü vermiştik. 7 gün 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunan ve 24 saatlik nöbet sistemi ile görev yapan sağlık çalışanı arkadaşlarımıza, çağdaş standartlarda 112 istasyonları kazandırmaktan ve sözümüzü yerine getirmekten dolayı mutluyuz. Bu anlamda bizlere desteklerini esirgemeyen Selçuklu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Pekyatırmacı Beyefendiye şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Fiziki şartları yetersiz olan çok sayıda 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu belediye, hayırsever vatandaşlar ve kamunun imkânları ile yeni binalarına taşıdıklarını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “İlimiz genelinde vatandaşlarımıza sunulan acil sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması ve personelimizin çalışma şartlarının iyileştirilmesi adına çalışmalarımız devam etmektedir. Bizlere bu anlamda destek olan belediye başkanlarımıza ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konya merkez ve ilçelerinde toplam 73 istasyon bulunduğunu da ifade eden Prof. Dr. Koç, “Fiziki şartları yetersiz olan 45 istasyonumuz için proje çalışmalarımızı tamamladık. 45 istasyonumuzdan 1,5 yıl içerisinde planlamasını tamamladığımız 18 istasyonumuzu yeni binalarına taşımayı başardık. Bunun yanı sıra tüm istasyonlarımızdaki bilgisayar, LCD televizyon ve iç tefrişat malzemelerini de yenileyerek modern bir hale getirdik” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret edilen 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanları da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “İl sağlık müdürümüzün ve Acil sağlık Hizmetleri Başkanlığımızın sorunlarımız ile yakından ilgilenmesi, bizleri sahada yalnız bırakmamaları ve isteklerimize hızlı geri dönüşler sağlamaları bizleri sevindirmekte ve gururlandırmaktadır” diyerek teşekkür ettiler.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg