overlay

112 Acil Hizmetleri, Dışarıya Açılan Penceremizdir

     İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmet başkan ve yardımcılarımız ile birlikte Konya merkezde yer alan 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonları, komuta kontrol merkezi ve lojistik biriminde görev yapan yaklaşık 500 sağlık çalışanı ile düzenlenen toplantılarda bir araya geldi. 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının birçoğunu yerinde görerek ihtiyaç ve eksikliklerini tespit ettiklerini belirterek konuşmasına başlayan İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, “7 gün 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunan ve 24 saatlik nöbet sistemi ile görev yapan mesai arkadaşlarımıza çağdaş standartlarda 112 istasyonları kazandırma hedefimize emin adımlarla ilerlemekteyiz” dedi.

     112 acil sağlık hizmetlerinin, Sağlık Müdürlüğü’nün dışarıya açılan penceresi olduğunu ifade eden İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, “Çalışan memnuniyetini üst düzeyde sağlayarak verimli bir çalışma ortamı hazırlamak ve bunun sonucunda da hasta memnuniyetini en üst seviyeye çıkarma amacındayız. 112 acil sağlık hizmetleri sağlık müdürlüğümüzün dışarıya açılan penceresi konumundadır. Önemli ve hayati hizmetlerin verildiği, hayatların kurtarıldığı bir sistemi yürütüyorsunuz. Bu nedenle sizlerin fiziki şartlarınızı ve çalışma ortamlarınızda kullandığınız ihtiyaç malzemelerinizi yenileme adına önemli mesafeler kat ettik” diyerek saha odaklı çalışan bir yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini söyledi.

     Özellikle son dönemde önemli projelerin hayata geçirildiğine dikkati çeken Prof. Dr. Koç, “Fiziki şartları oldukça kötü durumda olan yaklaşık 20 istasyonumuzu iki yıl gibi kısa bir sürede hayırseverlerimiz, belediyelerimiz ve Bakanlığımızın gönderdiği bütçeyle yenileyerek temel ihtiyaç malzemelerinin tamamını modernize ettik. Yılsonuna kadar inşallah 4 istasyonumuzu daha yeni yerlerine taşımayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

     Operasyon bölgelerinde gönüllü olarak görev yapan 112 ekipleri ile gurur duyduklarını da vurgulayarak konuşmasına devam eden Prof. Dr. Koç, “Konya 112 ekibimiz göğsümüzü kabartan tavırlarda bulunuyor. Can siper hane bir şekilde sınır görevlerine koşuyorsunuz. Bu vatanseverliğiniz ve fedakârlığınız son derece önemli. Bizler, görevlerimizi iyi yaptıktan sonra hiçbir gücün ülkemizi sindirmeye gücü yetmez” şeklinde konuşarak tüm çalışanların işlerini layığı ile yapmasının önemine değindi.

İl Sağlık Müdürü ve hizmet başkanları ile karşılıklı konuşma ve dertlerini anlatma fırsatı bulan 112 acil çalışanları da toplantılardan duydukları memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.


  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG
  • 8.JPG
  • 9.JPG
  • 10.JPG