overlay

Selçuklu’da Görev Yapan Aile Hekimlerinin Sıkıntıları Masaya Yatırıldı

     İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç ve hizmet başkanlarımız, Selçuklu ilçesinde görev yapan aile hekimleri ile bir araya geldi. İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya katılan 200’e yakın aile hekimi ile bire bir konuşarak sıkıntılarını dinleyen Prof. Dr. Koç, aile hekimlerinin sahada yaşadıkları sıkıntıların ve çalışma koşullarının düzeltilmesi hususunda İl Sağlık Müdürlüğü olarak attıkları adımları anlattı. Aile hekimleri ile gerçekleştirilen istişare toplantısında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Vekili Dr. Abdullah Özüdoğru’da, ‘Selçuklu İlçesi 1. Basamak Sağlık Hizmetleri Değerlendirmesi’ başlıklı sunumunu yaparak aile hekimlerinin istatistiki verilerini katılımcılarla paylaştı.

     Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı ‘Sağlıkta dönüşüm’ projesinin sahaya yansıyan ve en etkin şekilde uygulanan aşamalarından birinin Aile hekimliği uygulaması olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Koç, “ Ülke adına sağlık verilerimizin güncellenmesi, hangi durumda olduğumuzun farkına varılması ve sağlık alanında geleceğe dönük hedeflerin belirlenebilmesi adına aile hekimlerimiz son derece değerli hizmet sunmaktadırlar. Özellikle tarama programları sayesinde ülkemiz ve geleceğimiz adına çok önemli hizmetleri aile hekimlerimiz yerine getirmektedir ” dedi.

     Toplantıya katılan aile hekimlerinin istek ve talepleri ile çözüm önerilerini de dinleyen Prof. Dr. Koç, “Sahanın görüş ve önerileri alınmadan yapılan uygulamaların başarılı olamayacağına inanıyoruz. Hizmet sunulan yerde bazı sorunların olması son derece doğaldır. Yapılan bu toplantılarda bu sorunları masaya yatırarak sizlerden gelecek çözüm önerilerini tartışacağız. Toplantıların sonunda ise sizlerden gelen taleplerden İl Sağlık Müdürlüğü olarak yapabileceklerimizi bizler, İl Sağlık Müdürlüğümüzü aşan durumları ise Bakanlığımıza ‘Konya Raporu’ olarak sunarak çözüm yolları arayacağız” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü ve hizmet başkanları ile karşılıklı konuşma ve dertlerini anlatma fırsatı bulan aile hekimleri de toplantıdan duydukları memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.