overlay

Tatbikattı Gerçek Oldu…

     İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, 15 Aralık tarihinde dağda kalp krizi geçiren avcıya ve 21 Aralık tarihinde dağda mahsur kalan bisiklet sürücüsüne kısa bir süre içerisinde ulaşmayı başaran UMKE personellerine yaptıkları fedakârlıklar nedeni ile teşekkür etti. Yaşanan acı olayların 3 ay önce gerçekleştirilen tatbikat ile neredeyse aynı olması ise UMKE gönüllülerinin hızlı ve pratik kararlar almasına olanak sağladı.

     Gönüllü sağlık çalışanlarından oluşturulan UMKE ekibinin ayrı bir değer olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Koç, “21 Aralık tarihinde Ardıçlı mevkiinde antrenman için çıktığı dağdan düşerek yaralanan bisikletli gence yoğun bir gayret göstererek kısa sürede ulaşan ve yaralıyı hızlı bir şekilde en yakın sağlık kuruluşuna taşıyan UMKE çalışanlarımıza ve 15 Aralık tarihinde arkadaşları ile birlikte dağda avlanmaya çıkan fakat burada rahatsızlanan vatandaşa ulaşmak için karlı alanda yaklaşık 5 km yürüyen UMKE ekibimizin üyelerine yaptıkları fedakâr çalışmaları nedeni ile teşekkür ediyorum” dedi.

     UMKE ekibinin yıl içerisinde yapmış oldukları tatbikatlarla bu tür acil durumlara karşı hazırlıklı olduklarının altını çizen Prof. Dr. Koç, “Yaklaşık 3 ay kadar önce bizlerinde yerinde takip ettiği 2019 UMKE Faaliyet Planı kapsamında dağda kaybolan ve kayalıklardan düşen bir çobanın kurtarılma tatbikatını başarı ile tamamlamıştınız. Yapmış olduğumuz tatbikat ile neredeyse bire bir aynı olan bu durum, ne kadar hazırlıklı olduğunuzu ortaya koydu. Gönüllülük esasına dayanan bu birlikteliğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Böyle bir ekibe hizmet ediyor olmaktan dolayı bizler de son derece mutluyuz. Sizlere her zaman ihtiyacımız var, Rabbim böylesi acil durumlarla bizleri karşılaştırmasın fakat bu tür acı durumlar olursa da içimiz rahat, gözümüz arkada değil’ şeklinde konuştu.

     Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin’de Konya İl Sağlık Müdürlüğü olarak tüm sağlık çalışanları ile gönül birlikteliği oluşturduklarını vurgulayarak, “Sağlık müdürlüğü olarak tüm sağlık çalışanlarımızla gönüllerimizi birleştirdiğimize inanıyorum. Bizlere ne zaman ihtiyacınız olursa Konya İl Sağlık Müdürlüğü olarak sizlerin hep yanınızda olacağız. Allah beraberliğimizi daim etsin sizlere de güç kuvvet versin” diyerek ‘Biz varız’ diyerek çamurlu ve karlı yolda yaklaşık 5 km yürüyerek fedakârca görevlerini yerine getiren UMKE gönüllülerine teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen programda, UMKE gönüllüsü sağlık çalışanlarından Ali İhsan Dığrak, Uğur Ayvalı, Hakkı Yetgin, Kürşat Kaplaktepe, Ahmet Kayaalp ve Furkan Küçük ile birlikte Başkan Yardımcısı Dr. Alper Çelikdelen ile 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Erkan Âşık da hazır bulundular.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg