overlay

Sağlık Bakanlığı Eğitim Becerileri Programı Konya’dan Başladı

    Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2020 yılının ilk Eğitim Becerileri Eğitimi (ASHEP) programına Konya İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliği yaptı. Bölge Eğitim Araştırma Uygulama ve Simülasyon Merkezi’nde düzenlenen ASHEP Programına Bursa, Antalya, Sivas, Kayseri, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli, Mersin ve Bartın dâhil 9 farklı ilden eğitmen adayı kursiyerler katıldı. 14 Ocak 2020 Salı sabahı başlayan program 4 gün sürdü ve 17 Ocak Cuma günü sona erdi.

    Kapanış programına katılan ve burada kısa bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya’nın simülasyon eğitimi alanında Türkiye’nin ilk sıralarında yer aldığını görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek bu alanda yaptıkları yatırımların devam edeceğini söyledi. Yeni yerinde hizmet sunan eğitim merkezinin uluslararası standartlarda olduğunun altını çizen Prof. Dr. Koç, ulusal katılımcılar ile gerçekleştirilen eğitici eğitiminin şehrimizde yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasını tamamladı.

    Sağlık Bakanlığı Eğitim ve projeler Daire Başkanlığında görevli Dr. Yasemin Gökçe’de yaptığı konuşmada Konya‘nın misafirperverliğine teşekkür ederek, ilerleyen dönemde daha fazla sayıda ulusal programı Konya Bölge Merkezinde gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi. Dr. Osman Keysan ise Konya’nın eğitimlerde ulusal düzeyde çıtayı çok üst bir noktaya çıkardığına dikkat çekerek, Konya da eğitime verilen destekten ötürü mutluluğunu ifade etti.

    Programda, Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Projeler Daire Başkanlığı’ndan Dr. Yasemin Gökçe ve Dt. İlknur Karaduman, ,Antalya Eğitim Merkezinden Dr. Osman Keysan ve Hemş. Sibel Kızılkar, İstanbul’dan Prm. Melih Kocatepe ve Konya Eğitim Merkezinden Dr. İlker Gürcüoğlu eğitmen olarak görev aldılar.

Eğitim programının dışında sosyal aktivite olarak katılımcılar Konya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle sağlanan gezi otobüsü ve rehber eşliğinde Mevlana ve Sille ziyaretinde bulundular.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg