overlay

Koruyucu Ekipman Sıkıntısı Yaşamıyoruz

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, merkez ve ilçe hastanelerimizin başhekim ve idarecileri ile telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Hizmet başkanları ve yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantı da Kovid-19 salgını nedeni ile hastanelerde yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 Salgını nedeniyle sağlık çalışanlarının büyük bir fedakârlık örneği gösterdiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, sağlık çalışanlarının tıbbi teçhizat ve koruyucu malzeme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadığını vurgulayarak Sağlık Bakanlığı’na teşekkür etti. Sağlık çalışanlarının tamamının koruyucu ekipman konusunda sıkıntı yaşamamaları adına gerekli tüm tedbirlerin alındığına vurgu yapan Prof. Dr. Koç, “Sağlık Bakanlığımız bu konuda il sağlık müdürlüğümüze yeterince malzeme gönderiyor. Hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz, sizlerin de koruyucu ekipman konusunda son derece duyarlı olmanızı ve taleplerinizi eksiksiz olarak bildirmenizi istiyorum. Şu ana kadar bizlere gelen malzemeleri hastanelerimize sorunsuz bir şekilde ilettik. Bundan sonra da düzenli olarak iletmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Covid-19 tanısı konmuş ya da olası Covid vakalarına son derece başarılı bir şekilde tıbbi yaklaşım sergilemiş olmalarından dolayı hastane yöneticilerine ve sağlık çalışanlarına da teşekkür eden Prof. Dr. Koç, çok sayıda vatandaşın şifa ile taburcu olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti de iletti. Görüşmede hastane başhekimlerinin sorularını da yanıtlayan Prof. Dr. Koç, başhekimlerin hastanelerinde koruyucu ekipman konusunda sıkıntısı yaşanmadığını belirtmelerinden dolayı da memnun oldu.

Prof. Dr. Koç, telekonferans görüşmesinde Halk Sağlığı Yönetim Sistemi ( HSYS ) programı ile Sağlık İstatistik Nedensel Analizi ( SİNA ) programına da veri girişlerinin eksiksiz yapılması konusunda uyarılarda bulundu.

  • 1.jpg
  • 2.jpg