overlay

Filyasyon Çalışmaları Değerlendirildi

     İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, coranavirüs salgını nedeni ile yoğun çalışma içerisinde bulunan filyasyon ekiplerinin yöneticileri ile bir araya geldi. Meram, Selçuklu ve Karatay ilçe sağlık müdürlerinin ve filyasyon merkez sorumlularının katıldığı toplantı da şehrimizde 149 ekip ile yürütülen filyasyon çalışmalarında ki son durum değerlendirildi.

     Türkiye genelinde olduğu gibi Konya’da da son günlerde Covid-19 tanısı konulan hasta sayısında artış meydana geldiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, filyasyon çalışmalarının hatasız ve etkin yapılabilmesinin önemine vurgu yaptı. Filyasyon ekiplerinin 7/24 fedakârca görev yaptığını ve Covid-19 salgını ile mücadelede anahtar rol oynadığını söyleyen Prof. Dr. Koç, “Covit-19 tanısı konulmuş olan bireylerin temas ettiği kişileri tek tek tespit ederek şu ana kadar 14 bin 169 vatandaşımıza ulaşmayı başaran ve onları bilgilendiren filyasyon ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

     Toplantı da söz alan yöneticiler, ilçe sağlık müdürleri ve filyasyon merkez sorumluları da sahada karşılaştıkları sorunları ileterek, alınması gereken tedbirler konusunda istişarelerde bulundular. 


  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG