overlay

İlçe Sağlık Müdürleri ve İlçe Başhekimleri İle Covid-19 Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

     İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç ilçe sağlık müdürleri ve ilçe başhekimleri ile telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Prof. Dr. Koç, pandemi ile ilgili güncel durum, yapılan çalışmalar ve Covid-19 hasta tedavisi ve yönetimi ile ilgili olarak açıklanan yeni algoritmaları ilçelerimizdeki ilçe sağlık müdürleri ve sağlık tesisi yöneticileri ile paylaştı.

     Prof. Dr. Mehmet Koç toplantıya ilk olarak Pandemi sürecinde tüm yöneticileri sağlık hizmetlerinin aksamaması için daha dikkatli davranması ve sorunların anında çözülmesinin gerektiğini vurgulayarak başladı, toplantının devamında, müdürlüğümüz bünyesinde kurulan  Pandemi Danışma  Merkezi, Pandemi Evde Takip Merkezi ve Pandemi Çözüm Merkezi konusunda bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Koç, Pandemi Koordinasyon Merkezi  ile kamu hastaneleri, üniversite ve özel hastanelerle yapılan koordinasyon ile birlikte servis ve yoğun bakım yatak takibinin anlık olarak yapılarak problem yaşanmaması için büyük çaba sarf ettiklerini ve ilimiz genelinde test, ilaç, servis yatağı ve yoğun bakım yatağı konusunda sıkıntı yaşanmadığını belirtti. Toplantının devamında bütün hastanelerimizde hizmet vermeye başlayan Covid-19 hasta danışma birimleri sayesinde hasta yakınlarının servis ve yoğun bakımda yatan hastalarıyla ilgili bilgilere buralardan ulaşılabileceğini hatırlattı.

     Covid-19 salgını ile mücadelede alınan yeni önlemlerle beraber bundan sonraki süreçte atılacak olan adımların konuşulduğu toplantıda, Prof. Dr. Koç,  İl genelinde pandemi mücadelesinde verdikleri destek ve gayretlerinden dolayı tüm yönetici ve fedakâr sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG