overlay

İzmir’de Yaraları Sardılar

     İzmir’de meydana gelen deprem haberini alır almaz hızlı bir şekilde koordine olan ve yaklaşık bir saat gibi kısa bir süre içerisinde tüm hazırlıklarını tamamlayıp yola çıkarak deprem bölgesine ilk ulaşan ekipler arasında yer alan Konya İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ( UMKE ) İzmir’den döndü.

     Yapmış oldukları fedakâr çalışmalar ile bölge halkının da sevgisini kazanan UMKE ekibine teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Ülkemiz adına da ilimiz adına da orada çok güzel hizmetlere imza attınız. Birlik ve beraberlik içerisinde kendi üzerinize düşen görevleri en iyi şekilde yapan bir ekip olarak örnek olmayı başardınız. Gönüllülük esasına dayanan bu birlikteliğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Böyle bir ekibe hizmet ediyor olmaktan dolayı bizler de son derece mutluyuz. Sizlere her zaman ihtiyacımız var. İşte yaşanan İzmir depremi bunun bir kanıtı. Allah korusun bu depremin çok daha ağır sonuçları olabilir ve sizler halen orada olabilirdiniz. Rabbim, İnşallah bu tür afetleri bir daha vermesin sizlere de ihtiyacımız en asgari seviyede olsun” diyerek ekip üyelerine teşekkür etti.

     Konya İl Sağlık Müdürlüğü olarak UMKE’yi desteklemeye ve güçlendirmeye devam edeceklerinin özellikle altını çizen Prof. Dr. Koç, “Bundan sonrada olası vakalarda sizlerin her zaman göreve hazır olacağınızı biliyorum. Bizlerde yöneticiler olarak, sizlerin sorunlarını ve isteklerini her zaman yerine getireceğimizin sözünü veriyoruz’ dedi.

     Konya UMKE ekibiyle gurur duyduğunu belirten Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin’de, “Sağlık müdürlüğü olarak tüm sağlık çalışanlarımızla gönüllerimizi birleştirdiğimize inanıyorum. Bizlere ne zaman ihtiyacınız olursa Konya İl Sağlık Müdürlüğü olarak sizlerin hep yanınızda olacağız. Allah beraberliğimizi daim etsin sizlere de güç kuvvet versin” diyerek UMKE gönüllülerine fedakârlıklarından dolayı teşekkür etti.

     İzmir’de yaşayan vatandaşların zor günlerinde yanlarında olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Konya UMKE Sorumlusu Uzman Ömer Göksu’da “Konya UMKE gönüllüleri olarak ülkemizin neresinde olursa olsun yaşanacak olan afetlerde her zaman halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bizlere bu imkânı sunan ve her zaman desteklerini arkamızda hissettiğimiz yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Onların destekleri ile bizler bu hizmetleri sunuyoruz” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programda İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin’in yanı sıra diğer hizmet başkan ve yardımcıları da katılarak sağlıkçılara teşekkür ettiler.

  • 1.jpg
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG