overlay

Şehir Hastanesi’nde Değerlendirme Toplantıları Devam Ediyor -2

 

Konya Şehir Hastanesi klinik değerlendirme ve koordinasyon toplantılarına İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmet başkanları ve yardımcılarının katılımları ile devam edildi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. M. Ali Eryılmaz ve hastane yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantılar kapsamında geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştirilen ‘Acil Servis’ değerlendirmesinin ardından ‘Radyoloji Kliniği’ ve ‘Erişkin ve Çocuk Kardiyoloji / Kalp Damar Cerrahisi’ uzmanları ile değerlendirme ve istişare toplantıları düzenlendi.

Konya Şehir Hastanesi’nin açıldığı günden bu yana Konya ve çevre iller adına çok önemli bir fonksiyonu üstlendiğini dile getiren Prof. Dr. Koç, “Bizler, Şehir Hastanesini en kısa sürede, en iyi hedefe ulaştırmak zorundayız. Bu amacımıza ulaşabilmek için sistemi en verimli bir şekilde kurmalı ve çalıştırmalıyız. Şehir Hastanesi, Sayın Sağlık Bakanımızın da ifade ettiği gibi ‘Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi’ olacaktır. Yaptığımız toplantılarımızın amacı, belirlemiş olduğumuz hedeflere ulaşabilme adına var olan sorunları zamanında tespit ederek en kısa sürede çözüme kavuşturmak ve hastanenin en verimli şekilde vatandaşlarımıza hizmet sunmasını sağlamaya yöneliktir” dedi.

Yapılan iki ayrı toplantıda Radyoloji Kliniği ve Erişkin ve Çocuk Kardiyoloji Kliniği ile ilgili veriler değerlendirilirken, yapılan işlemler ile poliklinik ve yatan hasta bilgileri katılımcılar ile paylaşıldı. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Semra Arıbaş tarafından yapılan sunumun ardından interaktif bir şekilde klinik işleyiş sürecinin iyileştirilmesine yönelik düzenlemeler üzerine tartışıldı ve bu kliniklerin Konya sağlığı adına önemi vurgulandı. Şehir Hastanesi radyoloji kliniğinde inme hastalığına neden olan damar tıkanıklıkları ve benzeri bütün girişimsel radyoloji işlemlerin yapılabildiğinin vurgulandığı toplantı da kalp damar cerrahisi kliniğinde de aynı şekilde aorta cerrahisi, diseksiyon cerrahisi ve endovasküler girişimlerin başarı ile gerçekleştirilebildiğinin altı çizildi.

  • 1.jpg
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG
  • 8.JPG