overlay

Aşılama Oranlarını Artırmamız Gerekiyor

     Vali Vahdettin Özkan, Konya İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek, pandemi sürecinde il genelinde yürütülen çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler aldı. İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda,  İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hizmet başkanları ile bir araya gelen Vali Özkan, vaka sayıları, hastane doluluk oranları ve aşılama çalışmalarında gelinen noktayı değerlendirerek yapılması gerekenler hakkında karşılıklı istişarelerde bulundu. Ağırlıklı olarak aşılama çalışmaları üzerinde durulan toplantı da Vali Özkan, “Şu andaki ana hedefimiz; aşı sırası gelen ve sisteme tanımlanan vatandaşlarımızın bir an önce tamamının aşılanması olmalıdır” dedi. 

     Vaka sayılarındaki yükselmenin önleyici tedbir ve denetimlerle birlikte kontrol altına alındığını vurgulayan Vali Özkan, aşı sırası geldiği halde aşısını yaptıramayan vatandaşlara ulaşılarak hedef nüfusta aşılama oranlarının artırılması gerektiğine dikkati çekti. Salgının seyrinin değişmesi adına en önemli hususların başında aşılama faaliyetlerinin geldiğini söyleyen Vali Özkan, aşı olmaya yönelik talebin artırılması noktasında çalışmalar yapacaklarını ifade etti. 
     İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aşı ikna ekipleri oluşturulduğunu ve aşı sırası geldiği halde aşılarını yaptırmayan vatandaşlara bu ekipte görev alan çalışanların bire bir ulaşarak bilgilendirmeler yapacaklarını da belirten Vali Özkan, “Konya’da şu ana kadar yaklaşık 690 bin doz aşı uygulaması gerçekleştirilmiştir. Bunlardan 1.doz aşı uygulanan kişi sayısı 386.646, 2. doz aşısı tamamlana kişi sayısı ise 302.560 kişidir” dedi. 
Covid-19 ile mücadelenin başarıya ulaşabilmesi adına her türlü imkânın kullanıldığını fakat riskin henüz ortadan kalkmadığını da sözlerine ekleyen Vali Özkan, pandemi sürecinde başarılı ve fedakâr çalışmalar yürüten tüm sağlık çalışanlarına ve kurallara uyarak sayıların düşmesini sağlayan vatandaşlara teşekkür etti.

  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg
  • 6.jpeg
  • 7.jpeg