overlay

112 Acil İstasyonlarında ‘Türkiye’ye Konya Modeli’

     Konya’da Âdem Bulut İnşaat tarafından Yazır Mahallesi’nde yaptırılan Havva-Kudret Tamyüksek 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu modern projesi, geniş iç mekânı ve kaliteli iç tefrişat malzemeleri ile sağlık çalışanlarına konforlu bir ortamda çalışma imkânı sağlıyor.
     
Hayırsever iş insanları Âdem Bulut ve ortağı Mehmet Tamyüksek tarafından ikinci 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunun şehrimize kazandırıldığını vurgulayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Kamu, belediye ve hayırseverlerimiz ile birlikte yenilenen 112 istasyonlarımız Bakanlığımız tarafından Türkiye’ye Konya modeli olarak sunulmakta ve bu projeler diğer şehirlerimiz içinde örnek teşkil etmektedir” dedi. Prof. Dr. Koç, sağlık yatırımlarına verdikleri destek nedeni ile Âdem Bulut İnşaat A.Ş. adına Seyit Bulut’a teşekkür plaketi takdim etti.

     2020 yılı Temmuz ayı sonlarında Âdem Bulut İnşaat ile 112 istasyonu için protokol imzaladıklarını hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Tüm dünyayı sarsan ve hemen hemen bütün alanlarda etkisini gösteren Covit-19 salgınına rağmen Konya’da sağlık yatırımları hız kesmeden devam etmektedir. İmzaladığımız protokolün üzerinden henüz 1 yıl bile geçmemiş olmamasına rağmen 112 istasyonunu hızla tamamlayarak sağlık çalışanlarımızın kullanımına sunan hayırseverlerimize ve böylesine önemli bir projenin şehrimize kazandırılması noktasında arsa tahsisi ile ruhsatlandırma işlemlerinde bizlere her türlü desteği veren Selçuklu Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Konya sağlığı, devlet ve millet iş birliği ile çok daha üst seviyelere çıkmaya devam etmektedir” dedi.

     Konya genelinde 85 adet 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu ve 165 ambulans ile acil sağlık hizmeti verildiğini de vurgulayan Prof. Dr. Koç, inşaatı tamamlanan ve hizmete giren Havva-Kudret Tamyüksek 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda Bakanlığımız tarafından şehrimize gönderilen tam donanımlı son model yeni ambulans ile hastalara sağlık hizmeti sunulacağını söyledi. Prof. Dr. Koç ambulans anahtarını istasyon sorumlusuna teslim ederek hayırlı görevler temennisinde bulundu.
     Hayırsever iş insanları Âdem Bulut ve ortağı Mehmet Tamyüksek’ de Konya’ya sağlık alanında katkı sağlıyor olmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek kendilerine bu imkânı sunan tüm yetkililere teşekkür ettiler.
     Havva-Kudret Tamyüksek 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ziyaretinde Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin, Başkan Yardımcısı Dr. Alper Çelikdelen, ve 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Erkan Âşık ve Başhekim Yardımcısı Dr. Mecit Terzi’de hazır bulundu.

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG