overlay

Hastanelerde Alınacak İlave Covid-19 Tedbirleri Görüşüldü

     İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Konya Numune Hastanesi ve Meram Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak hastane başhekim ve idarecileri ile bir araya geldi. Yapılan toplantılarda hastanelerde sunulan sağlık hizmetleri değerlendirilerek, artan pozitif vaka sayıları kapsamında alınması gereken ilave tedbirler görüşüldü.

      Tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da pozitif vaka sayılarının son dönemlerde artış eğiliminde olduğunu ifade eden Prof. Dr. Koç, “Covid-19 vakalarında görülen artış hastanelerimizin acil servis, poliklinik, yataklı servis ve yoğun bakım oranlarına da yansımaktadır. Pandemili ve pandemi dışı hastalarımızın tedavilerinde herhangi bir aksama yaşanmaması noktasında hastane idarecilerimizle birlikte istişarelerde bulunarak alacağımız ek tedbirleri titizlikle uygulayacağız” dedi. Prof. Dr. Koç, merkez ve ilçelerde bulunan hastanelerde şu an itibari ile başta yatak doluluğu olmak üzere hiçbir sorun bulunmadığının da özellikle altını çizerek önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de Konya Şehir Hastanesi’ne mümkün olduğu sürece pandemi hastası alınmayacağını belirtti.

     Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği aşı hedefine ulaşabilmenin önemine de vurgu yaparak vatandaşlara uyarılarda bulunan Prof. Dr. Koç, “Salgın hastalıktan kurtularak normal hayata dönebilmenin tek çaresi aşıdır. Artan vaka sayıları ile birlikte vatandaşlarımızın aşı olma isteklerinin de artış gösterdiğini görüyoruz. Tüm bu gelişmelere rağmen halen aşı konusunda istediğimiz noktada değiliz. Aşılarla ilgili yanlış ve çarpıtılmış bilgiler Covid-19 ile olan mücadelemizi zorlaştırıyor. Vatandaşlarımızdan isteğimiz yetkili ağızlardan söylenmeyen hiçbir paylaşıma kesinlikle itibar etmemeleri ve en kısa sürede aşılarını yaptırmalarıdır” diyerek İl sağlık müdürlüğü olarak seferberlik bilinci ile aşılama hizmetlerine devam ettiklerini söyledi. Prof. Dr. Koç, an itibari ile Konya’da yaklaşık 1 milyon 750 bin doz aşı uygulandığını da sözlerine ekledi.

  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg
  • 6.jpeg