overlay

Meram’a Yeni Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Meram Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında ilçeye kazandırılacak Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için protokol imzalandı. Konya Valisi Vahdettin Özkan, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’un katıldığı protokol töreninde, önceki adıyla Aksinne, şimdiki adıyla Pirebi Mahallesinde bulunan 6 bin 448 metrekarelik arsa, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapılmak üzere Sağlık Bakanlığına devredildi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, özellikle salgın döneminde sağlık alanındaki kamu hizmetinin her bölgeye ulaşmasının önemli olduğuna dikkat çekerek, “Meram’da yaşayan vatandaşlarımıza yönelik ağız ve diş sağlığı üzerine bir yatırıma ihtiyaç olduğu tespit edildi. Meram Belediye Başkanımız önemli bir fedakârlıkta bulunarak değeri 15 - 20 milyon lirayı bulan bir gayrimenkulün tahsisini Sağlık Bakanlığımıza devretti. Sağlık kamu hizmetine vermiş olduğu destekten dolayı başkanımıza teşekkür ederiz. Vatandaşımızın sağlığı, mutluluğu ve refahı esas alınarak bu yatırıma karar verildi. Belediyemizin, kendi görevi gibi algılayarak bu yatırıma öncü olması çok önemli. Yatırımlarda merkezi yönetimlerin bu derece önemli kaynakları bakanlıklara aktarması güç olabiliyor. Belediyemiz de bu arsayı Sağlık Bakanlığımıza tahsisini gerçekleştirdi. Aynı zamanda vatandaşımıza tahsis edilen bir hizmet. Yine Sağlık Bakanlığımız Meramımızın ihtiyacına yönelik yatırımları hemen programına alarak çalışmalarına yön verdi. Bakanlığımız, ileri teknolojinin kullanıldığı tıbbi tedavi yöntemlerinin yer alacağı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini inşa ederek hemşerilerimizin hizmetine sunacak. Biz de bu şehrin yöneticileri olarak belediyelerimizin ve bakanlıklarımızın koordineli olarak çalışması sonucu bu tür yatırımlara öncülük yapmasından dolayı oldukça mutluluk duyuyoruz. Şimdiden Meramımıza hayırlı olsun” dedi.

Meram’a kazandırılacak yeni bir sağlık yatırımı için uzun süredir girişimlerde bulunulduğunu ve bu girişimlerin olumlu sonuçlandığını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’da, “İlçemizi her yönüyle yatırımlarla buluşturarak, yaşam standartını daha yükseğe ulaştırmak için yola çıkmıştık. Bugün geldiğimiz noktada, kurumlarımızla iletişim halinde olarak bir çok yatırımın Meram’da yer almasına vesile olduk çok şükür. Milletvekillerimizin de desteğiyle görüşmelerimiz sonucu, taşınması gündeme gelen eski adıyla SSK, yeni adıyla Meram Devlet Hastanemiz de ilçemizde hizmet vermeye devam ediyor. Yatırım programına alınan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi de ilçemizdeki ikinci kamu hastanesi olacak inşallah. Hemşehrilerimizin hizmete daha kolay ulaşabilmesi için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Daha nice yatırımlar için elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz” dedi. Başkan Kavuş,Meram’ın uzun yıllar sonra böylesine büyük bir sağlık yatırımına kavuşmasının hep birlikte mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın olurlarıyla yatırım programına alındı. Bakanımıza, Valimize ve İl Sağlık Müdürümüze verdikleri destek dolayısıyla teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ise, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hakkında bilgi verirken “Sağlık hizmetlerinin Konya’mızda eşit bir şekilde dağılarak, vatandaşlarımıza sunulması açısından bizim için stratejik bir yatırım oldu. Ağız ve diş sağlığı üzerine 50 ünitlik kapasitesiyle hastanemiz en kısa süre içerisinde burada yapılacak. Bakanlığımız tarafından hastanemiz için ödenek ayrıldı. İnşallah en kısa süre içerisinde temelini atmak nasip olur. Hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından Vali Özkan, Başkan Kavuş ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç tarafından imzalar atılırken arsa, Sağlık Bakanlığı’na devredildi.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg