Beyhekim Sağlık Kampüsü’nde Yeni Projeler
03 Haziran 2022

Pandeminin etkisini azaltması ile birlikte normale dönen hastanelerimizde gerçekleştirilen değerlendirme toplantılarına Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile devam edildi. İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Faruk Erkoçak ile birlikte tüm hastane yöneticileri, uzman hekimler ve klinik sorumlusu sağlık çalışanları katıldılar.

Covid-19 salgını ile birlikte çok yoğun geçen iki senenin ardından hastanelerin normal sistem içerisinde vatandaşlara hizmet sunmaya başladığını belirterek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Koç, “Sağlık çalışanları olarak yoğun bir dönemi geride bıraktık. Adeta gecemizi gündüzümüze katarak bu dönemde mücadele verdik. Salgın dönemindeki emek, katkı ve fedakârlıklarınızdan dolayı hepinize birkez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Konya sağlığı olarak, örnek gösterilen bir sağlık hizmetini pandemi sonrasında da sürdürmek zorundayız.” dedi.

Beyhekim Sağlık Kampüsü’nün Konya sağlığı adına çok önemli bir rol üstlendiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Sağlık tesislerimizin bulunduğu bu bölge ilimizin sağlık yöneticilerinin verdiği destek ile şehir planlamasından ‘Sağlık Kampüsü’ olarak geçmiş durumdadır. Sağlık kampüsümüzü en verimli bir şekilde kullanmak ve en nitelikli hizmeti sunmak için daha fazla çalışmak durumundayız. Pandemi sonrası hizmetlerin eksiksiz yürütülmesi adına neler yapmamız gerekiyor?  Burada hep birlikte bu konuları da ele alacağız” şeklinde konuştu.

Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri, ergoterapi ve tıbbi çamur tedavisinin pandemi döneminde dahi devam ettiğini belirten Prof. Dr. Koç, havuz tedavisi, tüberküloz ünitesi, radyoaktif iyot tedavisi, obezite merkezi, GETAT merkezi, kardiyo pulmoner rehabilitasyon gibi özellikli sağlık hizmetlerinin de yeni dönemde tekrardan sunulmaya başlanacağını ifade etti.  Prof. Dr. Koç, Alkol ve Madde Tedavi Merkezi (AMATEM) ve Çocuk Ergen Alkol Madde Tedavi Merkezi (ÇEMATEM) ile ilgili olarak da son derece modern yeni projelerin hazırlandığını sözlerine ekledi.

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Koç’un konuşmasının ardından Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı’nda uzman olarak görev yapan Dr. Evren Bölükbaş tarafından sunum gerçekleştirildi. Hastane verilerinin detaylı bir şekilde katılımcılarla paylaşıldığı sunumun ardından Hastane Başhekimi Prof. Dr. Erkoçak ile birlikte Sağlık Müdürümüz katılımcıların istek ve çözüm önerilerini dinleyerek hastane işleyiş süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik düzenlemeler konusunda fikir alış verişinde bulundular.

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.jpg
  • 6.JPG
  • 7.JPG